Vinç kullanımı sonrasında bakımın yapılması önem taşımaktadır. Bu bakım belli zaman aralıklarında yapılmalıdır. Söz konusu iş makinesi çalıştırılmadan evvel yapılması gereken kontroller vardır. Kontrol kapsamında şunların takip edilmesi gerekir. Halatların, dişli çark sisteminin, vinç şanzıman yağının, ikaz ışıklarının kontrol edilmesi mühimdir. 

Vince ait periyodik bakım, uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. İş güvenliği açısından ilgili bakım ve kontrol rutinleri yerine getirilmeden vinç çalıştırılmamalıdır. 

İş alanında kolaylık sağlayan pek çok araç üretilmektedir. Bunlardan biri de vinçtir. Vinç ağır yükleri bir yerden başka bir yere götürme işlevi taşıyan iş makinesine denir. Bu iş makinesi ağır yükleri kaldırmak işlevini de görmektedir. 

Vinçlerde kaldırma halatı, tel halat ve zincir bulunmaktadır. Kullanılacağı iş mekanına göre, vincin çeşidi değişmektedir. Özellikle çeşitli inşaat alanlarında, rıhtımlarda ve gemilerde görülmektedir.

ANADOLU YAKASI KİRALAMA HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇELER: Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal Maltepe, Pendik, Sancak tepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, 

AVRUPA YAKASI HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇELER: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultan gazi, Şişli, Zeytinburnu,

Category
Tags

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + 14 =

Call Now Button