Vinç kullanması hemen sonra bakımın yapılması ehemmiyet taşımaktadır. Bu bakım belli süre aralıklarında yapılmalıdır. Mevzubahis iş makinesi çalıştırılmadan evvelde yapılması ihtiyaç duyulan kontroller vardır. Denetim kapsamında şunların takip edilmesi icap eder. Halatların, dişli çark sisteminin, vinç şanzıman yağının, uyarı ışıklarının denetim edilmesi mühimdir. 

Vince ilişik periyodik bakım, uzman kişiler tarafınca yapılmalıdır. İş güvenliği açısından alakalı bakım ve denetim rutinleri yerine getirilmeden vinç çalıştırılmamalıdır. 

İş alanında kolaylık elde eden pek çok araç üretilmektedir. Bunlardan biri de vinçtir. Vinç ağır yükleri bir yerden başka bir yere götürme işlevi taşıyan iş makinesine denir. Bu iş makinesi ağır yükleri kaldırmak işlevini de görmektedir. 

Vinçlerde kaldırma halatı, tel halat ve zincir bulunmaktadır. Kullanılacağı iş mekanına bakılırsa, vincin çeşidi değişmektedir. Bilhassa muhtelif inşaat alanlarında, rıhtımlarda ve gemilerde görülmektedir.

ANADOLU YAKASI KİRALAMA HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇELER: Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal Maltepe, Pendik, Sancak tepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, 

AVRUPA YAKASI HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇELER: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultan gazi, Şişli, Zeytinburnu,

Categories:

Tags:

Comments are closed

Call Now Button