Vinçlerin sıklıkla hangi alanlarda kullanıldığı yukarıda yazılmaktadır. Kullanılan alan, imalatı bakımından ehemmiyet taşır. Şu sebeple birtakım vinçler bu doğrultuda üretilmektedirler. Mesela rıhtımda kullanılacak vinç ile inşaat alanında yer alacak olan vinç değişik özellikler taşır. İlgili iş makinesinin kaldıracağı yükün ne kadar olduğu bilgisi verilmelidir. 

Vinç çeşitleri şöyle sıralanabilir: Kule, pergel, sepetli, seyyah, tek ray, mobil, halatlı, paletli, zincirli ve mobil vinçtir. Unutulmaması ihtiyaç duyulan ayrıntılar, vincin bütün çeşitlerinin aynı amaca hizmet etmiş olduğu olmaktadır. Kiralık vinç arayanların, açıklananlar doğrultusunda hareket etmeleri öneri edilmektedir. 

Vincin motoru çalıştırıldığında elde edilmiş güç dişliye geçmektedir. Bu geçiş şaft desteği ile sağlanmaktadır. Güç, makara sistemini harekete geçirmektedir. Daha sonra da halata aktarılmaktadır. Son aşamada ise halatın ucundaki büyük kancaya güç aktarılır. 

Üretilen bütün vinç türlerinde kancanın imalatında çelik döküm kullanılır. Bu biçimde kancanın yukarı ve aşağı hareketini meydana getirmesi sağlanır. Kaldırılacak olan yük ile doğru orantıya haiz motor kullanılması mühim bir ayrıntılardır. Kiralık vinç arama noktasında bu ayrıntılar baz alınmalıdır. 

Kullanım amacı bağlamında vincin nakliyat kapasitesi değişmektedir. Vinci kapasitesi dışına çıkan yükleri yüklemek, emniyet sorunlarını doğurmaktadır. Dolayısıyla vinç kullanma eğitimi alan kişilerle çalışmak göz önünde bulundurulmalıdır. 

 Vinç kiralama hikayesinde düşük maliyet ve yüksek kalitede ki hizmetlerle yer edinen firmamız en oldukca tercih edilenler arasındadır. Vinç sistemlerimiz kendi içinde değişik tonajlara haiz olurken, ağırlığı fazla olan eşyalarınız içerisinde vinç  özelliklerine dikkat etmeniz gerekecektir.

ANADOLU YAKASI KİRALAMA HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇELER: Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal Maltepe, Pendik, Sancak tepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, 

AVRUPA YAKASI HİZMET VERDİĞİMİZ İLÇELER: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultan gazi, Şişli, Zeytinburnu,

Categories:

Comments are closed

Call Now Button