Dudullu Vinç Kiralama Kiralık Vinç Dudullu

Vinç Güvenliği – Yükü Kaldırmadan Önce Nasıl Hazırlanmalısınız?

Vinçler iş yerinde inkar edilemez bir şekilde faydalıdır. Muazzam miktarda ağırlığı kaldırabilir ve işleri daha hızlı ve daha verimli hale getirebilirler. Ancak, muazzam güçleri nedeniyle aynı zamanda son derece tehlikelidirler. Bir yük düşerse, onu durdurmanın veya diğer çalışanları sözün dışına çıkmaları için uyarmanın neredeyse hiçbir yolu yoktur. Ortaya çıkan hasar ciddi yaralanmalara ve hatta ölüme neden olabilir. Vinç kazalarının %90’ı insan hatası içerir, bu nedenle uygun hazırlık ve eğitim çok önemlidir. Vinç güvenliğinin nasıl çalışılacağını öğrenerek, olası kazaların büyük ölçüde önüne geçilebilir.

Bir vinci çalıştırmadan önce işçilerin, Vincin ağırlığı dahil olmak üzere Vincin özelliklerini not etmesi gerekir, Ana Halat yük için derecelendirilmiş mi, yük doğru bir şekilde takılıyor mu? Bu temel bilgileri bilmek, çalışanı vinci güvenli bir şekilde çalıştırmaya hazırlar.

Pek çok vinç türü vardır ancak endüstriyel vinçler en güçlü ve tehlikeli vinç türüdür ve vinç çalıştırmanın zihinsel yönleri göz ardı edilemez. Vinçle ilgili kazaların %90’ına insan hatası neden olur, bu nedenle doğru tutum, sıkı çalışma ve temel bilgiler önemlidir. Bir kaza sizi veya bir başkasını öldürebilir, bu nedenle kendinizi zihinsel olarak hazırlamanın ciddi doğası abartılamaz.

Meydana gelen kazaların çoğu kötü muhakeme, dikkat eksikliği veya aşırı güvenden kaynaklanır. Başlamadan önce zihinsel bir kontrol listesi çalıştırın. Makineyle çalışmaya fiziksel ve zihinsel olarak hazır olup olmadığınızı kendinize sorun. İlaç kullanıyorsanız, performansınızı etkileyip etkilemediğini doktorunuza veya eczacınıza sorunuz. Ayrıca, duygusal olarak hazır olup olmadığınızı kendinize sorun. Kızgın, üzgün ve aceleci kararlar vermeye daha yatkın mısınız?

Son Yazılar

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button